Rise by Performance

Responsivní webová aplikace
pro workouty a fyzický růst

Úvod

Rise by Performance je projekt, který založil známý český trenér Adam Česlík. Vytvořil tréninkový systém založený na průzkumech. Vyrábí vlastní doplňky, píše knihy.

Když se klient obrátil na nás, chtěl vytvořit responzivní webovou aplikaci, která by nejen usnadnila přístup k jeho cvičebním programům, ale také by fungovala jako vzdělávací platforma s informacemi z různých oborů, od cvičebních technik po výzkum výživy a zdraví. Kromě toho jsme byli požádáni o vytvoření stránky pro propagaci aplikace.

Systém

Jak již bylo zmíněno, systém musel sloužit jak pro školení, tak pro vzdělávání a měl mít 2 polohy: jedna pro koncového uživatele a druhá administrační systém.

Systém obsahuje:

- řídicí panel s aktualizacemi, stavy pokroku a statistikami, aktuálně používaný výcvikový protokol a rychlý přístup k informacím, které se k němu vztahují
- tréninkové stránky s možností nahrát data o každém tréninku (např. váha použitá při každém cvičení) a informace o tělesných změnách uživatele
- stránky s údaji pro 4 specializace po 12 fázích, celkem obsahující 48 výcvikových protokolů, informace a videa s technikami pro více než 800 cvičení
- 200+ blogových příspěvků, které jsou filtrovány podle specializací
- profily uživatelů
- platební systém


Backendová administrace zahrnuje:

- uživatelská data, jejich postup a aktivita
- správa obsahu blogu s kategoriemi a specializacemi, s nimiž se příspěvky shodují
- správa dat pro výcvikové protokoly, včetně cvičení pro každý tréninkový den, množství opakování, jakož i dalších informací, které se k nim vztahují

Výsledky

Byl to velmi zajímavý projekt. Rozsah byl velký, úkol nebyl jako nic, co jsme předtím dělali. Byla to také jedna z vzácných situací, kdy jsme jako designový tým úzce spolupracovali s klientem.

Zakladatel společnosti Rise by Performance staví produkty pro lidi, kteří jsou s ním na stejné vlně. Chápe jejich vášeň, dobře zná jejich potřeby a možné bolesti. Na jedné straně nám to usnadnilo práci - nemuseli jsme daleko pro informace, které jsme potřebovali. Na druhé straně byl náš návrhový proces plný poznámek a změn, protože Adam byl na naší straně a ujišťoval se, že výsledek odpovídá jeho vizi.

V současné době, zhruba půl roku poté, co byla aplikace spuštěna online, má (aplikace) asi 2000 uživatelů, z nichž 500 až 1 000 (z nich) ji pravidelně používá a mají plné předplatné. Instagramová stránka Adama Česlíka, kde ji aktivně propaguje, má na aplikaci spoustu skvělých recenzí.